Makijaż dla kobiet w okularach.

Makijaż dla kobiet w okularach

Wykonanie takiego makijażu wcale nie wydaje się trudniejsze od wykonania  u osoby bez okularów pod jednym warunkiem - stosujemy się do kilku zasad w zależności od tego jaką wadę wzroku posiadamy (jaki rodzaj szkieł korygujących wzrok). Coraz więcej ludzi bez wad wzroku także zakłada okulary tzw "zerówki" aby osiągnąć oczekiwany efekt wizerunku. Ale w tym przypadku makijaż nie różni się od tego dla kobiet bez okularów. Jednak gdy szkła mają określoną budowę i nosimy okulary korekcyjne to obraz naszych oczu przez takie szkła może ulec zniekształceniu (tzn. oko wydaje się mniejsze lub większe niż jest w rzeczywistości). Ale wykonując właściwie makijaż mamy możliwość aby zminimalizować te zniekształcenia. Poniżej przedstawię kilka zasad makijażu korekcyjnego dla osób noszących okulary dla dwóch najpopularniejszych wad wzroku: krótkowzroczności i dalekowzroczności.



Makijaż dla osób z krótkowzrocznością (szkła tzw. minusy)


Ten rodzaj szkieł sprawia, że oko wydaje się mniejsze niż jest w rzeczywistości. W makijażu musimy się więc skupić na powiększeniu oczu. Aby taki efekt osiągnąć używamy cieni jasnych, rozświetlających, a u młodych osób nawet perłowych (unikamy zaś cieni ciemnych, zgaszonych). Co nie oznacza, że wcale nie używamy cieni w ciemniejszych odcieniach. Jak do każdego makijażu używamy minimum dwóch odcieni kolorystycznych - jasnego i ciemniejszego (w zewnętrznych kącikach oczu i załamaniu powieki).
Wewnętrzny brzeg dolnej powieki tzw. linię wodną obrysowujemy białą lub beżową (cielistą) kredką - oko wydaje się wtedy większe "otwiera się".
Na powiekę ruchomą nakładamy jasny cień, a w załamaniu powieki (zewnętrznym kąciku) nakładamy cień ciemniejszy i cieniujemy go na zewnątrz i lekko w górę (cień ciemniejszy także na dolnej powiece przy zewnętrznym kąciku).
Obrys kredką -  przy linii rzęs rysujemy kredką np. brązową, szarą, granatową, grafitową linię i wyciągamy ją ku zewnętrznemu kącikowi (nie rysujemy od wewnętrznego kącika tylko mniej więcej od 1/3 długości powieki na górze, i ok połowy lub 1/3 długości oka (od zewnętrznego kącika) na powiece dolnej).
Odnośnie tuszu do rzęs - rzęsy na powiece dolnej tylko delikatnie musnąć szczoteczką, natomiast górne rzęsy (można podkreślić dodatkowo zalotką) tuszujemy dokładnie nawet 2-3 krotnie (dokładnie rozdzielamy rzęsy) - wtedy oko wydaje się w pełni otwarte i przez to większe.
Makijaż powinien być trochę bardziej wyrazisty i intensywny niż normalnie, ponieważ szkło pochłania jego intensywność i natężenie koloru.

Makijaż dla osób z dalekowzrocznością (szkła tzw. plusy)


Przy tego typu okularach oczy zza szkieł wydają się większe niż są w rzeczywistości. Odpowiedni makijaż to taki który troszkę schowa oczy. W tym przypadku rezygnujemy z cieni świetlistych, perłowych na rzecz cieni matowych i satynowych w stonowanych kolorach ( kolory pastelowe róże, beże, brązy, fiolety- tylko bardziej zgaszone).
W tym przypadku makijaż musi być wykonany starannie i z wielką dokładnością, bo widać każde nawet najmniejsze niedociągnięcia.
Używanie konturówki - podręcznikowo zaleca się niekorzystanie z obrysowywania konturów oka, bo makijaż może wyglądać na przerysowany. Ja uważam, iż można tylko zamiast eyelinera lepiej użyć kredki - kreskę rysujemy przy linii rzęs (ale nie od samego wewnętrznego kącika tylko od około 1/3 długości powiek)  i co ważne nie wychodzimy poza zewnętrzny kącik oka (poza kontur powieki).
Tusz do rzęs - wystarczy jednorazowe nałożenie tuszu, jeśli mamy gęste i długie rzęsy wystarczy henna i nie trzeba codziennie tuszować rzęs.

WAŻNE!
Wszystkie osoby noszące okulary niezależnie od wady wzroku (rodzaju szkieł) powinny pamiętać:
- makijaż musi być trochę bardziej intensywny, gdyż szkło pochłania ("zjada") pewną część zarówno wyrazistości koloru jak i intensywności makijażu;
- należy szczególnie dbać o brwi (bardziej rzucają się w oczy) powinny być podkreślone i dobrze wyregulowane (żeby nie było widać niepotrzebnych włosków);
- należy starannie maskować wszystkie mankamenty skóry pod oczami (tzn. sińce i drobne zmarszczki), najlepiej używać do tego rozświetlających korektorów w pędzelku o 1-2 tony jaśniejszego niż kolor skóry (używany podkład);

Oczywiście kolory cieni dobieramy do koloru tęczówki (pamiętając tylko o powyższych zasadach).

Wystarczy przyswoić odpowiednie dla siebie zasady i wykonanie idealnego makijażu będzie już łatwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz