Zabiegi kosmetyczne w ciąży. Kosmetyki a ciąża.

Zabiegi kosmetyczne w czasie ciąży: można je wykonywać czy nie? Zapewne niejedna z Was zadawała, zadaje lub w przyszłości zada sobie to pytanie. Wiem też, iż duża część kobiet rezygnuje w czasie ciąży z wszelkich zabiegów kosmetycznych żeby "nie zaszkodzić dziecku". Troska o noszone pod sercem dziecko jest jak najbardziej zrozumiała, bo i częściowo stwierdzenie to jest uzasadnione tzn. przyszłe mamy nie mogą korzystać z pełnej oferty gabinetów kosmetycznych, jednak taka często nadmierna ostrożność wynika niestety z nadal istniejących wielu mitów dotyczących tegoż szczególnego stanu w życiu kobiety. Dlatego też powstał ten wpis.
Jak już wspomniałam w ciąży nie wszystko jest dozwolone, ale w ofertach salonów znajduje się wiele zabiegów, które są bezpieczne dla przyszłych mam, są to głównie delikatne zabiegi pielęgnacyjne. Oczywiście dotyczy to kobiet u których ciąża przebiega prawidłowo (bez żadnych zakłóceń), jeśli są jakieś problemy to o możliwości wykonania zabiegów nawet tych bezpiecznych powinien zdecydować lekarz prowadzący ciążę.

Ważne! Umawiając się na wizytę należy poinformować kosmetyczkę o ciąży. Oczywiście profesjonalny kosmetolog/ kosmetyczka będzie wiedział (bez najmniejszego problemu) jakie zabiegi i kosmetyki są dozwolone, a jakie przeciwwskazane dla przyszłej mamy, ale warto uprzedzić wcześniej o swoim stanie. Ważne!

twarz ciało pielęgnacja

Poniżej postaram się dać odpowiedź na pytania: na jakie zabiegi kosmetyczne może pozwolić sobie przyszła mama, a jakich powinna bezwzględnie unikać? które składniki aktywne zawarte w kosmetykach są dopuszczalne, a które zakazane w czasie ciąży? (nie należy tego traktować jako wyrocznię, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości czy możecie skorzystać z jakiegoś zabiegu to zamiast od razu rezygnować po prostu poproście o poradę lekarza prowadzącego ciąże - jego odpowiedź da Wam większe poczucie bezpieczeństwa). Zapewne zgodzicie się ze mną, że wizyta w gabinecie kosmetycznym ma nie tylko pozytywny wpływ na ciało, ale także na psychikę, bo po wizycie czujemy się piękne, bardziej atrakcyjne, po prostu szczęśliwsze. A jak wiadomo tylko szczęśliwa i zdrowa mama w pozytywny sposób może wpływać na samopoczucie dziecka noszonego pod sercem. A więc zaczynamy!

Najczęstsze problemy i dolegliwości skórne w czasie ciąży