Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Mezoterapia bezigłowa

Osobom, które nie lubią igieł i mają niską tolerancję na ból (czyli mezoterapia igłowa odpada) proponuję metodę alternatywną czyli przezskórną mezoterapię bezigłową.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?


W metodzie tej substancje aktywne wprowadzane są do skóry dzięki wykorzystaniu zjawiska elektroporacji. Elektroporacja odwracalna polega na chwilowym otwarciu błony komórkowej na skutek miejscowego działania pola elektrycznego prądu wysokiej częstotliwości (impulsu elektrycznego trwającego dosłownie milisekundy) o odpowiednio dobranych parametrach (rzędu kilkuset V/cm). Takie oddziaływanie powoduje, iż powstają elektropory (otwory w błonie komórkowej wielkości kilku nanometrów), które umożliwiają łatwiejszy transport substancji aktywnych do wnętrza komórki tzn. szybszą i głębszą penetrację np. witamin, substancji odżywczych, wyciągów roślinnych zarówno do skóry jak i tkanki podskórnej.Natomiast do niszczenia tkanki tłuszczowej (czyli efektu modelowania ciała, odchudzania czy zwalczania cellulitu) wykorzystuje się niszczący efekt elektroporacji (elektroporację nieodwracalną- powodującą niszczenie błony komórkowej i śmierć komórki)  w celu wywołania efektu lipolizy - w tym przypadku pola elektryczne są dużo wyższe i sięgają nawet 20-2000 V/mm.


Działanie mezoterapii bezigłowej na skórę


Dzięki elektroporacji do komórek wprowadzane są substancje aktywne. Tym sposobem skóra zostaje właściwie odżywiona, dotleniona, a fibroblasty zostają pobudzone do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny.
Dzięki większej przepuszczalności błony komórkowej łatwiejsze staje się także wydalenie szkodliwych produktów przemiany materii z komórki.
Działania te nie zatrzymają procesu starzenia, ale mogą go spowolnić i opóźnić w czasie. Po zabiegu skóra jest nawilżona, wygładzona, ujędrniona, zachodzą w niej procesy regeneracji (procesy naprawcze skóry).
Natomiast do niszczenia tkanki tłuszczowej (czyli efektu modelowania ciała, odchudzania czy zwalczania cellulitu) wykorzystuje się niszczący efekt elektroporacji (elektroporację nieodwracalną- powodującą niszczenie błony komórkowej i śmierć komórki)  w celu wywołania efektu lipolizy- w tym przypadku pola elektryczne są dużo wyższe i sięgają nawet 20-2000 V/mm.

Zalety mezoterapii bezigłowej


Zabieg ten jest bezinwazyjny, bezbolesny- można powiedzieć że nawet przyjemny. Na ogół jest to zabieg bezpieczny, ale należy pamiętać że powinien być wykonywany przez właściwie wykwalifikowane osoby. Do niepożądanych efektów pozabiegowych zalicza się np. przebarwienia, reakcje alergiczne.

Wskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej:

- odmładzanie;
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
- lifting twarzy;
- zmniejszenie widoczności i redukcja zmarszczek (np. "kurzych łapek");
- regeneracja skóry;
- poprawa kolorytu i struktury skóry;
- utrata elastyczności skóry;
- likwidacja zwiotczeń ciała, poprawa elastyczności i silne ujędrnienie ciała (zwłaszcza okolic brzucha, pośladków, ud i ramion);
- terapia antycellulitowa;
- cellulit;
- redukcja tkanki tłuszczowej (modelowanie ciała);
- rozstępy ( w fazie zapalnej);

W przypadku odmładzania i terapii przeciwzmarszczkowej zaleca się wykonanie serii zabiegów - minimum 4, w odstępach 5-10 dni, po zakończeniu serii warto wykonywać zabiegi przypominające. Dobre efekty daje połączenie mikrodermabrazji z mezoterapią.
Natomiast w przypadku terapii antycellulitowej i likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowe zaleca się wykonanie serii około 10-12 zabiegów z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu efekty można równolegle z mezoterapią stosować endermologię.

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej:

- ciąża;
- karmienie piersią;
- metalowe implanty w ciele;
- rozrusznik serca;
- choroby serca (np. choroba niedokrwienna serca);
- choroby żył (np. zakrzepowe zapalenie żył, choroby zakrzepowe);
- epilepsja;
- stany zapalne, alergiczne na skórze;
- nowotwory;
- choroby tarczycy;
- gorączka;
- stan po ekstrakcji zęba;
- cukrzyca niewyrównana;
- nadwrażliwość skóry;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz