Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Peeling kawitacyjny - jak wygląda zabieg? komu jest polecany?

Oczywiście każda z nas marzy, aby jej cera była piękna, gładka i promienna. Jedną z czynności, które wykonujemy aby osiągnąć ten cel są zabiegi złuszczania. W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem oczyszczania skóry jest peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny - czym jest?


Peeling kawitacyjny jest to zabieg polegający na oczyszczaniu skóry przy zastosowaniu ultradźwięków. Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości powyżej 16 kHz, czyli przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Zabieg ten ostatnimi czasy zebrał duże grono zwolenników ze względu na wysoką skuteczność, a także brak bólu i uczucia dyskomfortu. Peeling opiera się na zjawisku tzw. kawitacji. Do tego zjawiska dochodzi w chwili kiedy wilgotna powierzchnia skóry zostaje poddana działaniu fal ultradźwiękowych. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań fal ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W efekcie tego dochodzi do rozbicia martwych komórek warstwy rogowej naskórka, a tym samym odsłonięcia młodszej warstwy komórek, które są wolne od warstwy łoju i bakterii, czy też substancji toksycznych.
Poza złuszczaniem wibracje ultradźwiękowe wzbogacone o mikromasaż poprawiają mikrokrążenie i dotlenienie skóry (regeneracja).Jak wygląda zabieg? Peeling kawitacyjny - przebieg zabiegu (krok po kroku ) 


Oczywiście jak przed praktycznie każdym zabiegiem kosmetycznym najpierw przystępujemy do dokładnego demakijażu skóry i użycia odpowiedniego dla danego rodzaju cery toniku. Następnie zwilża się obszar skóry poddawanej zabiegowi najlepiej solą fizjologiczną. Kiedy już skóra jest wilgotne kosmetyczka przystępuje do rozprowadzania ultradźwięków przy użyciu specjalnej głowicy, która zakończona jest metalową szpatułką wprawianą w wibracje o wysokiej częstotliwości.. Należy dotknąć nią skóry i przesuwać wolno do przodu (zgodnie z przebiegiem mięśni (szpatułka pod kątem 45 stopni do skóry). Do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu wystarczy max dwukrotne przesunięcie szpatułką po skórze. Po każdorazowym przesunięciu głowicy należy ponownie zwilżyć skórę (przy użyciu wacika czy gazy).
W kosmetyce preferowane są częstotliwości zbliżone do 3 MHz (zaś te w okolicy 1 MHz stosuje się do nadźwiękawiania tkanek głębiej położonych), a dawki są następujące: mała (0,05 - 0,1 W/cm2), średnia (0,2 - 0,7 W/cm2), duża (0,8 - 1,5 W/cm2).
Maksymalny czas trwania peelingu kawitacyjnego to 15 minut.
Ważne! nie dotykać włączoną szpatułką suchej skóry, lub bardzo słabo zwilżonej, gdy płynu nie ma lub jest bardzo mało może dojść do oparzeń. Jeśli w miejscu wykonywania zabiegu występuje znamię to należy je ominąć.
Zabieg wykonany prawidłowo jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
Peeling kawitacyjny bardzo dokładnie oczyszcza (z martwych komórek, sebum, bakterii) skórę, a ponadto dezynfekuje powierzchnię poddaną zabiegowi, co zapobiega powstawaniu stanów zapalnych (ważne przy cerze tłustej i trądzikowej).

kobieta twarz

Peeling kawitacyjny - efekty. Jakie są korzyści z zastosowania peelingu kawitacyjnego?

Peeling ultradźwiękowy (kawitacyjny stosowany głównie na twarz, szyję i dekolt służy głównie do głębokiej pielęgnacji i regeneracji skóry, bez powodowania efektów ubocznych.

 • uzyskanie oczyszczonej i odświeżonej skóry (usuwa martwy naskórek i nadmiar sebum)- bezboleśnie i szybko, już po pierwszym zabiegu;
 • usuwanie wierzchnich warstw naskórka i stymulowanie jego odnowy w efekcie daje wygląd skóry młodszej i promiennej już po pierwszym zabiegu;
 • na skutek mikromasażu falami ultradźwiękowymi skóra zyskuje poprawę krążenia, lepsze dotlenienie i nawilżenie;
 • usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaskórniki, wągry, martwe komórki łoju, ponadto niszczone są bakterie i drobnoustroje wywołujące trądzik - działanie dezynfekujące i bakteriobójcze;
 • dodatkowy plus delikatny masaż twarzy, zwiększona sprężystość skóry i mniejsza widoczność zmarszczek;
 • zmniejsza przebarwienia (efekt wzburzonej energii powoduje, że spada poziom melaniny);
 • pobudza pracę fibrobastów (wytwarzanie kolagenu i elastyny)- regeneracja skóry;
 • jako przygotowanie do kolejnych etapów zabiegu lub innych zabiegów - głębokie oczyszczenie porów skóry poprawia wchłanianie składników aktywnych kosmetyków (zwiększa jej możliwości absorbcyjne);
 • zmniejsza widoczność cellulitu;
 • działanie przeciwzmarszczkowe, delikatne wygładzenie blizn i rozstępów;
 • wspomaga leczenie i hamuje trądzik (działanie oczyszczające i dezynfekujące, reguluje wydzielanie sebum, bakterie beztlenowe giną w efekcie dotlenienia skóry);
 • nie wymaga rozgrzewania, więc może być bezpiecznie wykonywany u osób z cerą naczynkową i wrażliwą;
 • dotlenia i rozjaśnia koloryt skóry;
 • zmniejszenie zasinienia i opuchlizny w okolicy oczu;


Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?


Przy cerze normalnej wystarczy wykonanie peelingu kawitacyjnego raz na 28-30 dni (czyli tyle ile trwa naturalna odnowa naskórka).  Jeśli jest taka potrzeba (cera zanieczyszczona, tłusta, łojotokowa) to można wykonywać zabieg w serii np. 6 - 10 zabiegów jeden raz w tygodniu (raz na siedem dni). Po tej serii dla podtrzymania efektu wykonuje się zabiegi raz w miesiącu.


Peeling kawitacyjny dla kogo? Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Wykonanie peelingu kawitacyjnego wskazane jest w następujących przypadkach:
- peeling kawitacyjny jako forma oczyszczania i odświeżania skóry jest polecany dla osób o bardzo wrażliwej, delikatnej i cienkiej skórze, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynia krwionośne (gdzie niektóre inne metody są odradzane np. mikrodermabrazja);
- świetny zabieg przed ważnym wyjściem (skóra będzie odświeżona, pełna blasku - nie ma ryzyka zaczerwienień czy podrażnień);
- metoda oczyszczenia skóry (zamiast innego peelingu) przed kolejnymi etapami zabiegu;
- bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla cery trądzikowej i przetłuszczającej się (trądzik zaskórnikowy i  grudkowy);
- łojotok;
- zaskórniki i rozszerzone pory;
- rogowacenie okołomieszkowe;
- suchy zrogowaciały naskórek;
- sucha zmęczona słońcem - potrzebująca regeneracji;
- przebarwienia;
- powierzchowne zmarszczki;
- wiotkość skóry (skóra atroficzna);
- skóra osób palących;
- cellulit;
- rozstępy;


Peeling kawitacyjny - przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny - główne przeciwwskazania do jego wykonania to:
- ciąża i okres laktacji;
- nowotwory oraz stany po ich operacyjnym usunięciu;
- metalowe implanty (np. aparat ortodontyczny);
- rozrusznik serca;
- niewydolność krążenia i poważne choroby serca;
- infekcje bakteryjne, wirusowe czy grzybicze;
- gorączka;
- ciężki stan ogólny organizmu;
- skazy krwotoczne i zakrzepowe zapalenie żył;
- osteoporoza;
- przerwana ciągłość skóry w miejscu poddawanym zabiegowi;
- nerwica wegetatywna;
- epilepsja;
- zaburzenia czucia;
- gruźlica;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- nie poleca się wykonywać zabiegu w miejscach gdzie występuje łuszczyca oraz trądziku różowatego w fazie grudkowo - krostkowej (aktywnej) - w tych przypadkach warto zasięgnąć porady dermatologa;
- nie zakończony wzrost kości;
- ostre procesy zapalne;

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja

Jest to sprawa dość indywidualna. Peeling kawitacyjny ma delikatniejsze działanie niż mikrodermabrazja, co powoduje że bez obaw można go wykonać u osób ze skórą wrażliwą czy naczyniową - jest im wręcz dedykowany. Ze względu na dezynfekujące i przeciwzapalne działanie polecany jest też dla osób z trądzikiem nawet w fazie zapalnej co jest zabronione w przypadku mikrodermabrazji. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego nie występuje żadne podrażnienie skóry ani zaczerwienienie dlatego można go wykonać nawet przed wielkim wyjściem. Mikrodermabrazja daje efekt większego wygładzenia skóry, a efekt nawet po jednorazowym zabiegu jest widoczny dłużej niż po peelingu kawitacyjnym. Zabiegi te różni także cena - peeling kawitacyjny jest zabiegiem tańszym od mikrodermabrazji. Na pytanie peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja musicie więc odpowiedzieć sobie indywidualnie biorąc pod uwagę rodzaj cery, jej aktualny stan, występowanie lub nie przeciwwskazań do obu zabiegów, oczekiwania i tempo uzyskania założonych efektów, a także to ile chcecie na zabieg (serię zabiegów) wydać.


Ultradźwięki - trochę historii


Historia zastosowania ultradźwięków do celów leczniczo - kosmetycznych sięga końca XIX wieku, kiedy to bracia Jakub i Piotr Curie odkryli zjawisko pozaelektryczne. Jednak dopiero w XX wieku, dokładniej w 1951 r zostało wprowadzone do lecznictwa. Pierwsze badania dotyczące wpływu ultradźwięków na organizm zostały zapoczątkowane w 1927 r przez P. Langevina, zaś prace R. Pohlmana stworzyły naukowe podstawy do ich oficjalnego wprowadzenia. Obecnie ultradźwięki mają szerokie zastosowanie w lecznictwie fizykalnym ale wykorzystuje się je na coraz szerszą skalę w kosmetyce. Skuteczność terapeutyczna zależy głównie od: prawidłowego ustalenia wskazań, doboru odpowiedniej dawki, a także metody aplikacji.


Na koniec kilka moich spostrzeżeń.
Jeśli chcemy dobrze wyglądać świetnie na jakiejś uroczystości czy podczas ważnego wyjścia to polecam - po takim zabiegu makijaż świetnie się trzyma, a cera jest pełna blasku, wygląda świeżo i młodo.
Odnośnie złuszczania - ja oczywiście wielokrotnie próbowałam obydwu, jeśli oczekujemy bardziej spektakularnego efektu to ja wybrałabym mikrodermabrazję (oczywiście jeśli nie ma do niej przeciwwskazań: cera naczynkowa, bardzo wrażliwa, trądzik krostowy lub ropowniczy). Mimo delikatnego zaczerwienienia po zabiegu (daje efekt większego złuszczenia), skórę można dobrze wyciszyć nakładając na zakończenie zabiegu maskę algową (plastyczną).
A jakie są Wasze odczucia po tym peelingu? Wolicie peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz