Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Peelingi ziołowe - green peel, peeling azjatycki i inne. Wskazania i przeciwwskazania do peelingów ziołowych

Dzisiaj słów kilka o peelingach ziołowych. Peelingi na bazie ziół były stosowane już od dawnych lat. W ich skład wchodzą mieszaniny ziół o działaniu złuszczającym i odnawiającym (regenerującym skórę). Peelingi ziołowe to grupa peelingów naturalnych, o działaniu średnio głębokim, ale zarazem bardzo bezpiecznym (oczywiście przed takim zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania). Nie zawierają one kwasów ani materiałów ściernych.

Peeling ziołowy - jak działają peelingi ziołowe?


fot. Courtney Rhodes
Mieszanka ziołowa po wtarciu w skórę wywołuje przekrwienie, odczyn zapalny i stopniowe złuszczanie naskórka (po kilku dniach jest to płatowe złuszczenie). Intensywność zabiegu zależy m.in od rodzaju i stężenia zawartych w mieszance ziół. Zabieg polega na wykonaniu lekkiego masażu za pomoc mieszanki ziołowej który trwa od 5 do 15 minut (czas zależy od grubości skóry, jej wrażliwości i czasu reakcji).
Działanie peelingu ziołowego opiera się na dobroczynnych właściwościach substancji aktywnych zawartych w mieszance ziół (są to głównie śluzy, garbniki, flawonoidy,krzemionka, fitohormony, witaminy czy też olejki eteryczne). Wymienione związki wykazują różne działanie m.in. przeciwzapalne, bakteriobójcze,ściągające, przeciwłojotokowe, antyoksydacyjne, rozjaśniające, uszczelniające naczynia i pobudzające fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny.
Zabieg ten pobudza komórki warstwy podstawnej do intensywniejszych podziałów, następuje szybsza odnowa naskórka, skóra staje się bardziej gładka i elastyczna. Ponadto dochodzi do regeneracji włókien w skórze właściwej, a także pobudzenia fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny - pozwala to spłycenie zmarszczek, a nawet zminimalizowania widoczności rozstępów.Peeling ziołowy - wskazania. Przy jakich problemach jest wykonywany najczęściej peeling ziołowy?

- przy trądziku pospolitym;
- skóra tłusta z rozszerzonymi porami;
- zapalenie okołomieszkowe;
- cellulit;
- rozstępy;
- skóra obwisła i zwiotczała po odchudzaniu lub ciąży;
- poprawa napięcia i jędrności skóry i tkanki łącznej ramion, ud i brzucha;
- w celu usunięcia powierzchownych przebarwień i pozapalnych zmian potrądzikowych;
- w celu zmniejszenia drobnych blizn ;

Peeling ziołowy - przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do peelingów ziołowych to:
- alergia;
- ciąża;
- wysokie ciśnienie;
- cera naczynkowa i trądzik różowaty;
- wyjątkowa i zbyt duża wrażliwość skóry;
- zaawansowana cukrzyca;
- choroby wirusowe: mięsak zakaźny czy brodawki płaskie;
- nowotwory skóry;
- keloidy;
- opryszczka - przeciwwskazanie względne, na ok 5 dni przed planowanym peelingiem należy rozpocząć terapię lekiem z acyklowirem (o działaniu przeciwwirusowym) i kontynuować ok 5 dni po wykonaniu peelingu- lek jest na receptę.
Tego typu peelingu nie wykonujemy w miejscach gdzie występują znamiona.


Jest dużo peelingów ziołowych, ale cztery z nich zasługują na szczególną uwagę.

Green peel


Green peel został opracowany przez dr Christine Schrammek. Wymienię kilka ziół zastosowanych w peelingu dr Schrammek, tj. arnika, nagietek , melisa, dziurawiec, skrzyp polny, kozieradka, rumianek, pokrzywa, lipa, melisa. Green peel jest głębokim ziołowym peelingiem, wywołujące płatowe złuszczenie wierzchnich warstw naskórka. Zabieg ten stymuluje tworzenie nowych komórek i pobudza regenerację naskórka i górnych warstw skóry właściwej.
Ta czysta ziołowa mieszanka, bez żadnych dodatków chemicznych ani syntetycznych cząstek trących, wywołuje mocne przekrwienie naskórka i w konsekwencji prowadzi do złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. Po zabiegu następuje widoczna odnowa skóry. Rezultaty po wykonaniu tego peelingu są porównywalne z peelingami chemicznymi i dermabrazją.

Zabieg polega na kilkuminutowym wmasowaniu mieszanki ziół, podczas którego następuje lekkie starcie wierzchnich warstw naskórka mikrocząsteczkami występującymi w ziołach. Inne składniki aktywne ziół wmasowane w skórę działają w niej przez kolejne 48 h. Pewnie każdą z Was ciekawi jak wygląda skóra po takim zabiegu? Jak dla mnie to wygląda jak po lekkim oparzeniu słonecznym, skóra jest zaczerwieniona, a osoba poddana zabiegowi czuje pieczenie. W 3-4 dniu dochodzi do intensywnego płatowego złuszczania naskórka. W czwartym lub piątym  dniu po zabiegu wykonuje się tzw. zabieg uzupełniający podczas którego usunięte zostają pozostałe resztki naskórka (jest to kolejny masaż wyrównujący powierzchnię skóry). Ciągle mowa jest o naskórku, ale green peel dostarcza także do skóry właściwej specyficznych enzymów ziołowych, witamin, minerałów, a także fitohormonów. Skóra po zabiegu jest czysta, świeża i widocznie odmłodzona.

Pielęgnacja skóry po zabiegu green peel

Pielęgnacja po zabiegu green peel wygląda w sposób następujący:
- stosuje się odpowiednie odświeżające lotiony i kremy;
- nie wolno odrywać łuszczącej się skóry, musi odpaść samoistnie - zrywanie może grozić powstaniem blizn;
- po wygojeniu skóry należy chronić ją kremami z filtrem przeciwsłonecznym (wysokim) przez minimum 4 tygodnie;
- należy wzmacniać skórę odpowiednią dietą (bogatą w witaminy i minerały), ruchem na świeżym powietrzu, i unikaniem używek - czyli prowadzić zdrowy tryb życia;

Wskazania do green peel

Główne wskazania do wykonania peelingu green peel to:
- zanieczyszczona skóra z zaskórnikami;
- skóra tłusta i rozszerzone pory skóry;
- trądzik pospolity;
- rogowacenie okołomieszkowe;
- skóra uszkodzona nadmiarem promieniowania słonecznego (elastoza, fotostarzenie)
- skóra atroficzna - postarzała i zwiotczała;
- cellulit i rozstępy;
- blizny np. potrądzikowe;
- zmiany starcze na skórze rąk (przebarwienia, plamy barwnikowe. zwiotczenie skóry);
- zwiotczała skóra np. brzucha, ud, ramion (po ciąży);

Przeciwwskazania do peelingu green peel

Peelingu green peel nie wykonujemy w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z wymienionych niżej przeciwwskazań:
- alergie skórne;
- trądzik różowaty;
- rozszerzone naczynia krwionośne;
- choroby i infekcje bakteryjne (ropno- bakteryjne);
- znamiona;
- wszelki zmiany nowotworowe skóry;
- choroby wirusowe (mięsak i brodawki);
- ciążą (ze względu na nie do końca przewidywalną reakcję skóry);
- środki znieczulające i tabletki przeciwbólowe stosowane przed zabiegiem;
- minimum 2 tygodnie odstępu od pełnej kuracji kwasami;
- laser, IPL - w niedługim odstępie czasu;


Peeling azjatycki


Peeling azjatycki to głębokie złuszczenie naskórka przy użyciu preparatu mineralno- ziołowego Arabad (zawiera naturalną sól morską oraz składniki ziołowe). Jak w poprzednim przypadku preparat wmasowuje się w skórę, a po ok 3 dniach od przeprowadzenia zabiegu dochodzi do złuszczania tkanki. Zdarza się dość często, że jeden zabieg nie wystarcza wtedy wykonuje się kolejne w odstępach około 2-3 tygodni. Kolejne peelingi są słabsze i mniej złuszczają naskórek - natomiast powierzchnia skóry staje się coraz ładniejsza. Preparat wmasowuje się przez kilka minut gołą ręką, składniki wnikają do warstw naskórka. Podczas złuszczania pacjent stosuje 5% wyciąg z Arabadu, a także krem zmniejszający uczucie swędzenia, odżywiający skórę i niejako "przykrywający" złuszczające się płaty naskórka, w wyniku czego poprawia się wygląd skóry. Wraz z peelingiem azjatyckim wykonać można również drenaż limfatyczny, zabiegi prądem oraz laserem.

Pielęgnacja skóry po peelingu azjatyckim

Pielęgnacja skóry po wykonaniu peelingu azjatyckiego wygląda następująco:
- skórę pielęgnujemy środkami poleconymi przez osobę wykonującą zabieg;
- nie moczymy wodą skóry poddanej zabiegowi ponieważ to zmniejsza złuszczanie;
- zaraz po zabiegu nie uprawiamy sportu, nie męczymy się, ponieważ nie wskazane jest pocenie się;
- nie zrywamy złuszczających się płatów naskórka, może to spowodować przedłużenie procesów gojenia, wdanie się infekcji, bo mogą powstać w tych miejscach blizny i przebarwienia;

Peeling azjatycki - wskazania

Peeling azjatycki jest wskazany w następujących przypadkach:
- stany po zaleczonym trądziku pospolitym;
- rozszerzone pory skóry;
- blizny pooperacyjne i potrądzikowe;
- cellulit (niezbyt zaawansowany);
- stany po gwałtownym spadku masy ciała (poprawa elastyczności i jędrności);
- zaburzenia krążenia;
Poleca się wykonanie profilaktyczne tego rodzaju peelingu dwa razy do roku (wiosną i jesienią) w celu poprawy elastyczności i opóźnienia procesów starzenia.

Peeling azjatycki - przeciwwskazania

Peelingu azjatyckiego nie wykonujemy w przypadku stwierdzenia następujących przeciwwskazań:
- infekcje skórne zarówno bakteryjne jak i wirusowe;
- alergie;
- trądzik różowaty;
- znamiona skórne;
- nowotwory skóry;
- skóra wrażliwa, cienka i delikatna;


Polski peeling ziołowy JADWIGA


Polski peeling ziołowy JADWIGA to peeling według metody i patentu pani mgr Jadwigi Użyczyn. Jest to peeling głęboki, a w jego skład wchodzą składniki roślinne polskiego pochodzenia. Nie zawiera  żadnych dodatków chemicznych ani syntetycznych. Peeling ten działa maksymalnie do warstwy podstawnej naskórka (dlatego nie ma ryzyka bliznowacenia po zabiegu), jest bezpieczny (można wykonywać zarówno na ciało jak i na twarz) i mogą go wykonywać zarówno kosmetyczki jak i lekarze dermatolodzy po przeszkoleniu firmowym. To osoba wykonująca zabieg reguluje głębokość peelingu w zależności od potrzeb skóry, rodzaju techniki i sposobie wykonania.
Polski peeling ziołowy m.in. wygładza skórę, zmniejsza rozszerzone pory, likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka, stosuje się go do likwidacji blizn potrądzikowych, przebarwień oraz zminimalizowania widoczności rozstępów i blizn.
Zabieg ten wykonuje się w dwóch fazach, w pewnym odstępie czasu - około 4 tygodni. Pierwsza polega na wykonaniu zabiegu złuszczania (powierzchownie), natomiast druga to usunięcie resztek naskórka. Oczywiście liczba zabiegów oraz ich częstotliwość jest uzależniona od indywidualnych potrzeb klienta (od rodzaju i grubości skóry). Np. w celu odmłodzenia skóry, regeneracji wykonuje się go dwa razy do roku (wiosną i jesienią), natomiast w celu leczenia trądziku przeprowadza się serię od 3 do 12 zabiegów z częstotliwością co 4 tygodnie. Jako uzupełnienie peelingu stosuje się maseczki np. otrębową.
Przez 3 tygodnie przed i 3 tygodnie po zabiegu nie można stosować kosmetyków z kwasami owocowymi.

Wskazania do peelingu Jadwiga

Peeling Jadwiga wykonuje się najczęściej w przypadku stwierdzenia takich problemów jak:
- rozstępy;
- cellulit;
- trądzik pospolity;
- rozszerzone pory;
- blizny;
- zmarszczki;
- przebarwienia;

Przeciwwskazania do Polskiego peelingu ziołowego

Główne przeciwwskazania do Polskiego peelingu ziołowego to:
- alergie;
- teleangiektazje;
- trądzik różowaty;
- ciąża;
- na 3 tyg przed i 3 tyg po nie stosujemy kosmetyków (kremów) opartych na kwasach owocowych;

Peeling cypryjski - Neoderma Biopeeling


Peeling cypryjski jest to zabieg oparty na działaniu alg, roślin i ekstraktów ziół. Takie składniki jak algi, olej z mięty pieprzowej, melisa czy ekstrakt z nagietka w połączeniu poprawiają krążenie krwi, pobudzają odnowę komórek i odmładzają skórę.
Przebieg zabiegu: mieszanka ziołowa jest wcierana w skórę i powoduje jej regenerację.
Składnikami peelingu cypryjskiego są: wodorosty (algi), nagietek, mięta pieprzowa, melisa, fitoplankton i inne zioła chińskie, produkty liposomowe w postaci żeli i mikroemulsji z dodatkiem witamin A, C, E. Głównym składnikiem jest blue blood (surowiec krwiozastępczy) - działa przeciwzapalnie, nawilżająco oraz usprawnia metabolizm. Jest to peeling, który często już po pierwszym zabiegu przynosi oczekiwane rezultaty. Jeśli tak nie jest może być powtarzany 1 do 2 razy w miesiącu. Jest to peeling, który łączy złuszczanie zewnętrznych warstw skóry z intensywnym odżywieniem i regeneracją od wewnątrz. Podczas zabiegu składniki aktywne przemieszczają się wgłąb skóry, gdzie poprawiają jej ukrwienie, wpływają na pracę gruczołów łojowych zmniejszając wydzielanie sebum. Skóra po zabiegu jest odświeżona, gładka,delikatna i elastyczna.

Wskazania do peelingu cypryjskiego

Peeling cypryjski - wskazania:
- trądzik pospolity;
- zmniejszenie przetłuszczenia skóry (łojotok) i rozszerzonych porów;
- redukcja blizn potrądzikowych;
- zmniejszenie przebarwień;
- fotostarzenie;
- delikatne zmarszczki;

Peeling cypryjski (Bio peeling) przeciwwskazania

Peeling cypryjski - główne przeciwwskazania to:
- alergia;
- stany zapalne skóry;
- zakażenia wirusowe skóry;
- opryszczka w stanie aktywnym - przeciwwskazanie względne;

Jak widać peelingi ziołowe są  dobrym rozwiązaniem dla prawie każdego typu skóry. Po zabiegu skóra jest odświeżona, odmłodzona, gładka i odzyskuje blask. To prawdę, że na efekt trzeba trochę poczekać, ale często w sprawach związanych z urodą należy wykazać się odrobiną cierpliwości.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz