Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Makijaż dla kobiet w okularach.

Makijaż dla kobiet w okularach

Wykonanie takiego makijażu wcale nie wydaje się trudniejsze od wykonania  u osoby bez okularów pod jednym warunkiem - stosujemy się do kilku zasad w zależności od tego jaką wadę wzroku posiadamy (jaki rodzaj szkieł korygujących wzrok). Coraz więcej ludzi bez wad wzroku także zakłada okulary tzw "zerówki" aby osiągnąć oczekiwany efekt wizerunku. Ale w tym przypadku makijaż nie różni się od tego dla kobiet bez okularów. Jednak gdy szkła mają określoną budowę i nosimy okulary korekcyjne to obraz naszych oczu przez takie szkła może ulec zniekształceniu (tzn. oko wydaje się mniejsze lub większe niż jest w rzeczywistości). Ale wykonując właściwie makijaż mamy możliwość aby zminimalizować te zniekształcenia. Poniżej przedstawię kilka zasad makijażu korekcyjnego dla osób noszących okulary dla dwóch najpopularniejszych wad wzroku: krótkowzroczności i dalekowzroczności.Makijaż dla osób z krótkowzrocznością (szkła tzw. minusy)


Ten rodzaj szkieł sprawia, że oko wydaje się mniejsze niż jest w rzeczywistości. W makijażu musimy się więc skupić na powiększeniu oczu. Aby taki efekt osiągnąć używamy cieni jasnych, rozświetlających, a u młodych osób nawet perłowych (unikamy zaś cieni ciemnych, zgaszonych). Co nie oznacza, że wcale nie używamy cieni w ciemniejszych odcieniach. Jak do każdego makijażu używamy minimum dwóch odcieni kolorystycznych - jasnego i ciemniejszego (w zewnętrznych kącikach oczu i załamaniu powieki).
Wewnętrzny brzeg dolnej powieki tzw. linię wodną obrysowujemy białą lub beżową (cielistą) kredką - oko wydaje się wtedy większe "otwiera się".
Na powiekę ruchomą nakładamy jasny cień, a w załamaniu powieki (zewnętrznym kąciku) nakładamy cień ciemniejszy i cieniujemy go na zewnątrz i lekko w górę (cień ciemniejszy także na dolnej powiece przy zewnętrznym kąciku).
Obrys kredką -  przy linii rzęs rysujemy kredką np. brązową, szarą, granatową, grafitową linię i wyciągamy ją ku zewnętrznemu kącikowi (nie rysujemy od wewnętrznego kącika tylko mniej więcej od 1/3 długości powieki na górze, i ok połowy lub 1/3 długości oka (od zewnętrznego kącika) na powiece dolnej).
Odnośnie tuszu do rzęs - rzęsy na powiece dolnej tylko delikatnie musnąć szczoteczką, natomiast górne rzęsy (można podkreślić dodatkowo zalotką) tuszujemy dokładnie nawet 2-3 krotnie (dokładnie rozdzielamy rzęsy) - wtedy oko wydaje się w pełni otwarte i przez to większe.
Makijaż powinien być trochę bardziej wyrazisty i intensywny niż normalnie, ponieważ szkło pochłania jego intensywność i natężenie koloru.

Makijaż dla osób z dalekowzrocznością (szkła tzw. plusy)


Przy tego typu okularach oczy zza szkieł wydają się większe niż są w rzeczywistości. Odpowiedni makijaż to taki który troszkę schowa oczy. W tym przypadku rezygnujemy z cieni świetlistych, perłowych na rzecz cieni matowych i satynowych w stonowanych kolorach ( kolory pastelowe róże, beże, brązy, fiolety- tylko bardziej zgaszone).
W tym przypadku makijaż musi być wykonany starannie i z wielką dokładnością, bo widać każde nawet najmniejsze niedociągnięcia.
Używanie konturówki - podręcznikowo zaleca się niekorzystanie z obrysowywania konturów oka, bo makijaż może wyglądać na przerysowany. Ja uważam, iż można tylko zamiast eyelinera lepiej użyć kredki - kreskę rysujemy przy linii rzęs (ale nie od samego wewnętrznego kącika tylko od około 1/3 długości powiek)  i co ważne nie wychodzimy poza zewnętrzny kącik oka (poza kontur powieki).
Tusz do rzęs - wystarczy jednorazowe nałożenie tuszu, jeśli mamy gęste i długie rzęsy wystarczy henna i nie trzeba codziennie tuszować rzęs.

WAŻNE!
Wszystkie osoby noszące okulary niezależnie od wady wzroku (rodzaju szkieł) powinny pamiętać:
- makijaż musi być trochę bardziej intensywny, gdyż szkło pochłania ("zjada") pewną część zarówno wyrazistości koloru jak i intensywności makijażu;
- należy szczególnie dbać o brwi (bardziej rzucają się w oczy) powinny być podkreślone i dobrze wyregulowane (żeby nie było widać niepotrzebnych włosków);
- należy starannie maskować wszystkie mankamenty skóry pod oczami (tzn. sińce i drobne zmarszczki), najlepiej używać do tego rozświetlających korektorów w pędzelku o 1-2 tony jaśniejszego niż kolor skóry (używany podkład);

Oczywiście kolory cieni dobieramy do koloru tęczówki (pamiętając tylko o powyższych zasadach).

Wystarczy przyswoić odpowiednie dla siebie zasady i wykonanie idealnego makijażu będzie już łatwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz