Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Opopanaks w kosmetyce.

Opoponaks


Opoponaks to substancja aromatyczna pozyskiwana z gumożywicy balsamowca Opoponax chironium oraz Acacia farnesiana. Czasami jest nazywany "słodką mirrą" (ale nie jest jej odmianą tylko odrębną żywicą).

Gumożywica opoponaks to gęsty miodowo- brązowy płyn, który na powietrzu zastyga w brązowe, nieregularne grudki o balsamicznym zapachu.

Wykazuje działanie antyseptyczne.

Opoponaks - zastosowanie w kosmetyce


Opoponaks jest składnikiem perfum, a także znakomitym fiksatorem. Stosuje się go do aromatyzowania mydeł, szminek czy też produktów do higieny jamy ustnej. Opoponaks jest składnikiem wielu kompozycji zapachowych stosowanych we współczesnej kosmetyce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz