Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Dezinkrustacja - metoda oczyszczania przetłuszczającej się skóry. Dezinkrustacja w kosmetyce.

Jakie zabiegi oferują gabinety kosmetyczne nastolatkom z przetłuszczającą się skórą? Dobrze sprawdzającymi się zabiegami w przypadku cery tłustej z dużą ilością zaskórników są m.in. darsonwalizacja (zabieg ten został już przeze mnie dokładnie opisany) oraz dezinkrustacja.

Dezinkrustacja czym jest?


Dezinkrustacja, zwana inaczej głębokim oczyszczaniem (zmydlaniem łoju skórnego poprzez działanie zasadą na tłuszcz), zaliczana jest do metod elektroterapii. Zabieg ten wykorzystuje działanie prądu stałego oraz substancji  czynnych, które po wprowadzeniu w zewnętrzne warstwy naskórka oraz do gruczołów potowych i łojowych, powodują jego rozpulchnienie (zasady rozpulchniają keratynę), co zmniejsza swoistość osadów oraz ułatwia ich usunięcie.

Substancje czynne (w postaci jonów) stosowane w dezinkrustacji mają za zadanie ułatwić usunięcie stwardniałego łoju oraz obumarłych łusek skóry z górnych (najbardziej zewnętrznych) warstw naskórka.

Dezinkrustacja wykazuje działanie podobne do galwanizacji, ale istota tego zabiegu polega na usunięciu osadów z górnych warstw naskórka.

Dezinkrustacje wykonujemy przy użyciu aparatu na prąd stały np. desincrustant. ale można ją też wykonać każdym aparatem do galwanizacji.

Dezinkrustacja wskazania?
Jest to zabieg przeznaczony tylko dla osób z cerą tłustą (łojotokową) z dużą ilością zaskórników. Biorąc pod uwag, że taki rodzaj cery występuje u większości osób w okresie dojrzewania zabieg ten jest kierowany głównie do nastolatków (młodzieży).

Dezinkrustacja - na czym polega zabieg zabieg?


Podczas zabiegu wykorzystywany jest prąd stały (jak w przypadku galwanizacji i jonoforezy) oraz roztwór soli kuchennej (najczęściej). Takie połączenie powoduje zamianę sebum w mydło (stąd nazwa zmydlanie), które następnie jest wydalane przez gruczoły łojowe i potowe.

Dezinkrustacja krok po kroku


Przed wykonaniem zabiegu należy wykluczyć przeciwwskazania. Jeśli nie ma przeciwwskazań to prosimy klientkę o zdjęcie wszelkiej biżuterii i metalowych przedmiotów. Następnie sprawdzamy potencjometr aparatu czy znajduje się w pozycji "zero". Elektrodę bierną (anodę) klientka trzyma w dłoni lub przymocowujemy ją elastyczną opaską do ramienia. Czynną elektrodą w zabiegu dezinkrustacji jest zawsze katoda, która wykonana jest z węgla. Elektrodę czynną należy owinąć gazą nasączoną płynem alkaicznym (pH 8) - może być gotowy firmowy lub można użyć 2% roztworu sody oczyszczonej. Po przyłożeniu elektrody do skóry na brodzie powoli zwiększamy natężenie, aż do momentu odczucia lekkiego szczypania. Następnie przesuwamy wolno, ruchami kolistymi, bez odrywania elektrody od skóry, przechodzimy kolejno na nos, policzki i czoło. Zabieg trwa zazwyczaj od 5-10 minut. Natężenie prądu wynosi od 1 do 2 mA (w zależności od wrażliwości osobniczej klientki na prąd). Tak jak przy wszystkich zabiegach z prądem stałym, kończąc zabieg skręcamy natężenie do zera i dopiero wtedy odrywamy od skóry elektrodę czynną. Po zabiegu nakładamy maskę lub krem, lub inny preparat leczniczy - w zależności od planu zabiegu oraz indywidualnych potrzeb skóry.

Jak wygląda skóra po zabiegu dezinkrustacji?


Po zabiegu dezinkrustacji skóra jest matowa, wygładzona, bez nadmiaru wydzielanego sebum (zabieg reguluje jego wydzielanie). Zaskórniki otwarte zmniejszają się lub mogą zniknąć. Po zabiegu pory skóry są obkurczone (zwężone), co zmniejsza tendencję do powstawania nowych zaskórników.

Przeciwwskazania do dezinkrustacji


Przeciwwskazania do dezinkrustacji są podobne jak do zabiegów prądem stałym m.in. rozrusznik serca, elementy metalowe w ciele (w miejscu poddawanym zabiegowi), endoprotezy, nowotwory, zakrzepica, zapalenie żył, stany gorączkowe, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, uszkodzenia skóry (rany, owrzodzenia, przerwana ciągłość skóry), zaburzenia czucia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz