Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Black Mud. Czarne Błoto z Morza Martwego - oczyszczające i przeciwzapalne.

fot. Israel_photo_gallery.
Morze Martwe uważane jest za najstarsze uzdrowisko i największe naturalne SPA na świecie. Leży w południowo- zachodniej Azji na terytoriom Jordanii i Izraela. Morze Martwe jest najniżej położonym punktem na Ziemi (418 m p.p.m), jego głębokość to 399 m. Jest też akwenem o najwyższym zasoleniu (ze względu na wysokość zasolenia zostało uznane za martwe - okazuje się jednak, że jest w nim życie - jednokomórkowe glony i najstarsze komórki prokarionty). Stężenie soli mineralnych w Morzu Martwym jest 10 razy większe niż w innych morzach i oceanach, a minerały znajdują się zarówno w wodzie jak i błocie. Jego właściwości były znane i wykorzystywane już w starożytności (Rzymianie na jego brzegach budowali łaźnie w których korzystano zarówno z dobrodziejstw wody jak i iłów, z czarnego błota korzystała także piękna Królowa Kleopatra), a obecnie prowadzone badania potwierdziły jego dobroczynne dla zdrowia i urody właściwości.

Black Mud - czym jest Czarne Błoto?


Czarne Błoto znane także jako Black Mud to silnie zmineralizowany muł morski. Black mud jest naturalnym połączeniem kaolinu (glinki kaolinowej adsorbującej nadmiar tłuszczu), bentonitu (glinki bentonitowej), magnezu, potasu, wapnia, skalenia, bromków, kwarcu, miedzi, cynku i produktów pochodzenia roślinnego np. algi. Black Mud odkłada się na brzegach akwenu (wzdłuż wybrzeża) i w okolicach ujść rzek na skutek silnego parowania wody. Black Mud jest silnym środkiem odkażającym, ściągającym, antyseptycznym, wysuszającym, przeciwzapalnym oraz przywracającym równowagę mineralną.
Czarne Błoto posiada konsystencję gęstej, mokrej glinki. Zapachem natomiast przypomina rzeczny muł. Można stosować je w formie maseczek oraz okładów na całe ciało.

Black Mud - właściwości
Błoto z Morza Martwego ma dobroczynny wpływ na pory skóry, a mianowicie jego mikroskopijnej wielkości ziarna działają peelingująco, oczyszczają pory skóry z resztek łoju i brudu, następnie dezynfekują i ściągają (zwężają), zmniejsza również wydzielanie łoju, a w konsekwencji zmniejsza występowanie zmian trądzikowych.
Okłady z błota podwyższają temperaturę skóry i pobór tlenu oraz pobudzają krążenie krwi (zabieg termoaktywny). Prowadzi to do podwyższenia przemiany materii (usuwanie toksyn wraz  z potem), złagodzenia podrażnienia skóry i spowolnienia procesów starzenia. Lepsza przemiana materii oraz poprawa krążenia prowadzą do ujędrnienia skóry, cofnięcia cellulitu i zmniejszenia widoczności rozstępów.
Dzięki obecności bentonitu i kaolinu Black Mud absorbuje nadmiar tłuszczu i usuwa martwe komórki z powierzchni skóry (oczyszcza skórę - po zastosowaniu jest wygładzona i aksamitnie gładka).
Zastosowanie Czarnego Błota zarówno w postaci maseczki jak i okładów podwyższa przepuszczalność skóry, co decyduje o świetnym przenikaniu minerałów wgłąb skóry. Minerały usuwają napięcie mięśni podskórnych, co zmniejsza widoczność zmarszczek lub zapobiega im powstawaniu (zrelaksowane mięśnie to krok do ochrony przed zmarszczkami), a także zmniejsza ból w przypadku artretyzmu czy reumatyzmu . Zawarte minerały chronią też skórę (szczególnie jej górne warstwy) przed spadkiem poziomu nawilżenia nawet w bardzo suchym otoczeniu (ich działanie opiera się na zjawisku osmozy).
Okłady i maski z Black Mud wykazują także pozytywny wpływ na włosy - wzmacniają je (silne działanie odżywcze na skórę głowy i cebulki włosów), usuwają nadmiar tłuszczu. regulują  pracę gruczołów łojowych, wspomagają walkę z łupieżem oraz przeciwdziałają wypadaniu włosów.Black Mud w kosmetykach i kosmetyce


Maseczki z Czarnego Błota mają właściwości oczyszczające, dotleniające, wygładzające. Można je stosować przy każdym rodzaju cery, ale najczęściej korzysta się z nich w pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej i dojrzałej.
Maseczki z Czarnego Błota (wysoka zawartość pierwiastków) wykorzystuje się do tzw. "podnoszenia bez skalpela". Na czym to polega? Na skutek wysokiego ciśnienia osmotycznego minerały z maski są wpompowywane w skórę. Niektóre z kationów metali bardzo łatwo przenikają przez skórę (mają lipofiny charakter) przez co zwiększają stężenie substancji rozpuszczonych w NMF, a to z kolei "zmusza" skórę do pobrania wody, aby przywrócić dawne stężenie (niższe). Skóra staje się w ten sposób lepiej nawilżona (na dłużej, bo trudniej traci pobraną i związaną wodę), oczyszczona, jędrniejsza i gładsza.
Black Mud wykorzystuje się także w peelingach, kremach i szamponach.

Black Mud (czarny muł) stosuje się z powodzeniem w następujących terapiach (zabiegach):
- trądziku młodzieńczego (pospolitego);
- silnego łojotoku  (także skóry głowy - w zapobieganiu łupieżu i jego nawrotom);
- pielęgnacja cery tłustej z rozszerzonymi porami i skłonnościami do zanieczyszczeń;
- zmian zapalnych na skórze (np. egzema, łagodne stadia łuszczyce, a nawet w trądziku różowatym);
- terapii antycellulitowej (poprawiają efekt sprężystość skóry);
- jako środek wspierający w odchudzaniu;
- pękaniu skóry dłoni i stóp;


Czarne Błoto jest wykorzystywane do produkcji m.in oczyszczających maseczek, peelingów, kremów nawilżających i pielęgnacyjnych (np. pod oczy czy do rąk), szamponów, żeli pod prysznic.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz